News Stories

Gęsia stopka

fitness-1343888_1280

Gęsia stopka określana jest grupa ścięgien w okolicy przyśrodkowej stawu kolanowego. Różnego rodzaju stłuczenia, uszkodzenia mogą wywołać większe wydzielanie płynu, co w konsekwencji doprowadza do zapalenia i mocnego bólu. Duży nacisk na te części może spowodować podrażnienia i otarcia.

Przy intensywnych treningach często występuje zapalenie, ponieważ ćwiczenia wymagające dynamicznych zwrotów i ruchów, które są powodem występowaniem takich uszkodzeń.

Ból odczuwamy po wewnętrznej stronie kolana, najczęściej w sytuacjach takich jak: po bieganiu, prostowaniu nóg, przy chodzeniu. Jeśli już takie zapalenie u nas wystąpi, należy wprowadzić leczenie, które najskuteczniejsze to rehabilitacja. Głównie polega na rozciąganiu i ćwiczeniach dotyczące miejsc okolicy miedniczno- biodrowej. Niestety przy intensywnych zapaleniach konieczne jest zaprzestanie ćwiczeń, treningów na pewien okres. Dbanie o gęsią stopkę zalecane jest również u osób otyłych, gdyż ciężar ciała może wywołać zapalenie w każdej chwili.

Leave a Reply